AÖF

AÖF Yatay geçiş kayıt işlemlerini kimler nasıl yapabilir?Örgün öğretimde öğrenci olanlar, Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geciş, Çift Ana Dal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik kapsamında açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki önlisans ve lisans programlarına yatay geciş yapabilirler.

2017-2018 öğretim yılı için Yatay Geçiş başvuru tarihlerini (www.anadolu.edu.tr/acikogretim) adresinin “Duyurular” bölümünden Yatay Geçiş duyurusunu takip ederek Fakülte tarafından belirlenen tarihler arasında başvurmanız gerekmektedir.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki önlisans ve lisans programlarına 2017-2018 öğretim yılında Yatay Geçiş kapsamında kayıt yaptıracak adayların işlemleri "İnternet Başvuru" ve "AÖF Bürolarından Kayıt" olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilmektedir.

2017-2018 Öğretim Yılı İçin Planlanan İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri

İnternet Başvuru Tarihi Eylül 2017

AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi Eylül 2017

AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi Eylül 2017

Adaylar, https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “Yatay Geçiş” bağlantısına tıklayarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

AÖF Yatay geçiş kayıt kılavuzu indirmek için tıklayınız

AÖF Yatay geçiş kayıt işlemlerini yapmak için tıklayınız

Konular