AÖF

Akademik yetersizlik uyarısı aldım, bu ne anlama gelmektedir?Herhangi bir dönem sonunda 2.00 GNO sağlayamayan öğrenciye “Akademik Yetersizlik Uyarısı” yapılır.

Akademik Yetersizlik Uyarısı http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresindeki öğrenci otomasyonu sayfasından öğrenciye duyurulur. Akademik Yetersizlik Uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönem sonundaki GNO’nın en az 2.00 olması gerekir.

Bir dersten alınan FF harf notu, Genel Not Ortalamasına bakılmaksızın "başarısız" bir harf notu olduğundan; öğrenci, FF harf notu aldığı ders/dersleri takip eden ilgili dönemde tekrar alabilir.

Genel Not Ortalaması 2,00'nın altında olduğu için akademik yetersizlik uyarısı alan öğrenci; akademik yetersizlik uyarısı aldığı dönemden itibaren CC harf notunun altında harf notu (CD, DC, DD ve FF) aldığı derslerden istediklerini tekrar ederek ve/veya önceden almadığı yeni dersleri alarak GNO'sunu en az 2,00'ye yükseltirse akademik yetersizlik uyarısı kalkar.

Öğrencinin kayıtlı olduğu programdan mezun olabilmesi için; Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması, FF harf notlu dersinin olmaması ve mezuniyet ile ilgili şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Konular