AÖF

AÖF proje ödevi nedir nasıl yapılır?Açıköğretimde yapılan değişiklikler kapsamında proje ödevi uygulaması getirilmişti. Bu uygulama ile öğrencilerin proje ödevi hazırlamaları istenmekte ve bu ödevler değerlendirilerek ders geçme notuna doğrudan etki etmekteydi. Proje ödevleri hangi derslerde var, nasıl uygulanacak, nasıl yazılacak, nasıl değerlendirilecek gibi bir çok soru öğrencilerin kafasını karıştırıyordu. Bu yazımızda bu sorularınıza soru – cevap şeklinde cevap yazmaya çalıştık.

Hazırlanan proje kim tarafından degerlendirilecek?

Anadolu Üniversitesi’ nin alanında uzman hocalarının olusturduğu bir komisyon tarafından değerlendirilecektir. Tüm ödevler birbirinden bağımsız en az iki puanlayıcı tarafından değerlendirilecektir.

Proje Ödevi vermem gereken dersler hangileridir?

Odev/Proje uygulaması Tarih, Sosyoloji, Felsefe ,Türk Dili ve Edebiyati programlarının 7. döneminde bulunan proje derslerinde uygulanacaktır.

Proje hazırlandiktan sonra nereye yüklenecek?

Hazırlanan projeler http://odev.anadolu.edu.tr adresinde ve e-kampüs sisteminde ilgili ders sayfasında açıklanacak olan adrese yüklenecektir.

Örnek proje nereden edinebilirim?

Ödev/Proje sistemi ile ilgili bilgileri http://odev.anadolu.edu.tr adresinden izleyebileceğiniz gibi ilgili dersin e-kampüs sayfasından da izleyebileceksiniz. Ayrıca bu sayfanın altında örnek bir ödev görebilirsiniz.

Proje zamanında sisteme yüklenmezse sonucu ne olur?

Proje sisteme iki aşamada yüklenir; -ilk asama proje konusunun belirlenmesi ve oluşturulması(%50) -ikinci aşama ise projenin bitmiş halinin sisteme yüklenmesidir.(%50) Öğrenci bu aşamalardan sadece birini tamamlarsa puanin %50 sini almış olur. Aldığı puan geçme notunun altında kalırsa öğrenci dersten kalmış sayılır.

Hazırlanan projeler nasıl puanlanacak?

Puanlama komisyon üyelerinin ortak kararlarla hazırlamış oldukları rubriklere (dereceli puanlama anahtarı) göre yapılacaktır.

Projenin geçersiz sayılacagi haller nelerdir?

Hazırlanan projede benzerlik görülmesi , bilgilerin internetten aktarılması , bir veri yada cümlenin birden çok projede bulunması durumunda proje geçersiz sayılacaktır.

Projenin puanları ne zaman açıklanacak?

Projeler parçalı sinav uygulamasıyla değerlendirilecektir.Proje derslerinde vize notu açıklanmayacaktır. Nihai puanlar Final sınav sonuçlarıyla birlikte açıklanacaktır.

Projenin puanları nereden açıklanacak?

Öğrenciler Final notları açıklandığında ögrenci otomasyonundan puanlarına ulasabileceklerdir.

Ödev/Projelerinizi iki aşamada sisteme girmeniz beklenmektedir. İlk Aşamada 13-24 Kasım 2017 tarihleri arasında http://odev.anadolu.edu.tr adresinden açılacak olan yazılım üzerinden ödevlerinizin birinci kısmını yüklemeniz beklenmektedir. 25-29 Aralık 2017 tarihleri arasında ise ödevinizin tamamen bitmiş olan ikinci kısmını yine http://odev.anadolu.edu.tr adresinden yüklemeniz beklenmektedir. Ödevinizin ilk ve ikinci kısımlarına ilişkin örnekler aşağıda verilmiştir.

1. Parça Ödev/Proje Nasıl Olmalıdır?

Parça Ödev/Proje Nasıl Olmalıdır?

Detaylar için tıklayınız

Konular