AÖF

PEARSON Akreditasyon Sertifikası Ne Zaman ve Nereden Alınıyor?Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin 28 önlisans programı Ocak 2015 tarihinde Pearson Assured kurumu tarafından akredite edilmiştir.

İngiltere’de üniversitelerin %97’siyle birlikte çalışan ve dünya genelinde yaklaşık 100 ülkede faaliyet gösteren uluslararası, tarafsız ve bağımsız Pearson Assured kurumu tarafından verilen akreditasyon sertifikası uluslararası düzeyde kabul görmektedir. “Pearson Assured” sertifikası, uluslararası geçerliliği olan, akademik ya da iş başvurularında avantaj sağlayabilecek bir sertifikadır.

AKREDİTASYON YAPILAN PROGRAMLAR

Adalet
Bankacılık ve Sigortacılık
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
Çağrı Merkezi Hizmetleri
Dış Ticaret
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım
Emlak ve Emlak Yönetimi
Ev İdaresi
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
İnsan Kaynakları Yönetimi
İşletme Yönetimi
Kültürel Miras ve Turizm
Lojistik
Marka İletişimi
Medya ve İletişim
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Özel Koruma ve Güvenlik
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
Radyo ve Televizyon Programcılığı
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Sosyal Hizmetler
Spor Yönetimi
Tarım
Turizm ve Otel İşletmeciliği
Turizm ve Seyahat Hizmetleri
Yerel Yönetimler

Ocak 2015 tarihinden sonra mezun olan öğrencilerimiz, bitirdikleri programın uluslararası akreditasyona sahip olduğunu gösteren, tanınmış ve talep edilen bu sertifikayı aşağıda belirtilen süreci yerine getirmek koşulu ile alabilirler.

1- Ocak 2015 tarihinden itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin akredite edilen 28 önlisans programından birinden mezun olmak.

2- Pearson Assured https://pearsonyayinlari.com.tr/edexcel-sertifikasi bağlantısı üzerinden “Başvuru Formu”nu doldurup, web sitesi üzerinden başvuru sürecini tamamlamak. (Başvuru ve kayıtlar kontrol edildikten sonra sertifika alma koşulu sağlandığı takdirde e-posta gönderilecektir.)

3- Sertifika karşılığı olan ücreti, başvuru formunda belirtilen banka hesabına yatırmak.

Yukarıda belirtilen koşullar sağlandığı takdirde başvuru tarihinden en az üç hafta sonra imza karşılığı AÖF büronuzdan mezun ya da mezunun birinci derecede yakını kimlik göstermek koşuluyla “Pearson Assured Sertifikasını” alabilirler.

Açıköğretim Ana Sayfa Girişi için Tıklayınız

Konular