AÖF

AÖF çıkmış sorular ve cevapları nereden,nasıl indirilir?AÖF 2017 Final dönemi sınavlarına hazırlanan öğrenciler, sınavlarda başarılı olmak ve daha verimli çalışmak adına AÖF çıkmış soruları ve cevaplarınız mutlaka çözmelidirler. Öğrenciler sorulara ve cevaplara Anadolu Üniversitesi'nin internet sitesindeki Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemi üzerinden ya da aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirler.

AÖF ÇIKMIŞ SORULAR VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin vize ve final sınavlarına hazırlanırken en ihtiyaç duydukları şey AÖF çıkmış sorular ve cevaplarıdır. Sınavlarda bunlara benzer sorular çıkmakta. AÖF sınavlarına hazırlanan öğrenciler bu soruları çözerek, bir sonraki sınavlarda daha başarılı olabilirler.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Güz Dönemi ara sınavları geçtiğimiz haftasonu gerçekleşti ve öğrenciler bir yandan 'AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?' diye araştırma yapmaya diğer yandan da AÖF Çıkmış sorular ve cevaplarını indirerek, AÖF Final sınavlarına hazırlanmaya başladılar. Peki; AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF Çıkmış Sorular ve Cevapları nereden indirilir?

AÖF 2017 SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF 2017 sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair AÖF maalesef bir açıklamada bulunmadı. Ancak geçen senelerde olduğu gibi bu senede sonuçların sınavdan 14 ila 19 gün sonra açıklanması bekleniyor.

AÖF GÜZ DÖNEMİ DÖNEM SONU SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF güz dönemi final sınavları 14 - 15 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. 2016-2017 güz dönemi final sınavlarına hazırlanan öğrenciler emeklerinin karşılığını alabilmek için geçtiğimiz haftasonu sınava girdi. AÖF 2017 sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair AÖF maalesef bir açıklamada bulunmadı. Ancak geçen senelerde olduğu gibi bu senede sonuçların sınavdan 14 ila 19 gün sonra açıklanması bekleniyor.

AÖF SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenmektedir.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge vardır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemlerine başvurulur.

Öğrenciler, sınav sonuçlarına ilan edilme tarihinden itibaren 5 işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar geçerli sayılmaz.

Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlamayı unutmayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar sistemleri ile değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.

AÖF SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Konular